  • X5043V14I-2.7A
X5043V14I-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5043V14I-2.7A
HK JDW NO:
391-X5043V14I-2.7A
Package:
TSSOP
Datasheet:
X5043V14I-2.7A
Description:
5V 14 Terminals 14-Pin Voltage supervisor 1 Channels 3.3MHz
Quantity:
In Stock : 9113
Step5Bar-code shipping tag
X5043V14I-2.7A
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    3.3MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    14
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Number of Channels
    1
  • Memory Size
    500B
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.92V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.92V; SELECTABLE WATCHDOG TIMER, POWER ON RESET