  • X5168PI-4.5A
X5168PI-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X5168PI-4.5A
Manufacturer:
Intersil Corporation
HK JDW NO:
391-X5168PI-4.5A
Package:
Datasheet:
Description:
5V 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 17015
Step5Bar-code shipping tag
X5168PI-4.5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Terminals
    8
  • JESD-609 Code
    e0
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Length
    9.525mm
  • Height Seated (Max)
    5.334mm
  • Width
    7.62mm