  • X9396WV-07-46SN
X9396WV-07-46SN
advertisement
Manufacturer No:
X9396WV-07-46SN
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-X9396WV-07-46SN
Description:
3.96mm Wire to Board Connector(JST VH) Header,180 degree,46 material,07P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X9396WV-07-46SN
    Select All
  • Mounting Type
    Straight plug
  • Weight
    1.848
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    7A
  • Pin Count
    7
  • Product Type
    Wire to Board Connector
  • Voltage Rating
    250V