  • XAL5020-161MEB
XAL5020-161MEB
advertisement
Manufacturer No:
XAL5020-161MEB
HK JDW NO:
3194-XAL5020-161MEB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
XAL5020-161MEB
Step5Bar-code shipping tag
XAL5020-161MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    160 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    18.8A
  • Frequency - Self Resonant
    205MHz
  • Current - Saturation
    24.2A
  • Case/Size Code
    2221
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    5mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.16 µH
  • RMS Current (Irms)
    18.8A
  • Height
    2mm
  • Length
    5.48mm
  • Width
    5.28mm