  • XAL6030-561MEC
XAL6030-561MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL6030-561MEC
HK JDW NO:
3194-XAL6030-561MEC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11059
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
XAL6030-561MEC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Mount
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    560 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    22A
  • Frequency - Self Resonant
    61MHz
  • Current - Saturation
    29A
  • Case/Size Code
    2625
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.31mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.56 µH
  • RMS Current (Irms)
    22A
  • Height
    3.1mm
  • Length
    6.76mm
  • Width
    6.56mm