  • XC4VFX12-10FF668I
XC4VFX12-10FF668I
advertisement
Manufacturer No:
XC4VFX12-10FF668I
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XC4VFX12-10FF668I
Package:
668-BBGA, FCBGA
Datasheet:
XC4VFX12-10FF668I
Description:
1.2V V 2.85mm mm FPGAs Virtex®-4 FX Series 668-BBGA, FCBGA 1mm mm 668
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
XC4VFX12-10FF668I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    668-BBGA, FCBGA
  • Number of Pins
    668
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Virtex®-4 FX
  • Published
    1999
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Number of Terminations
    668
  • ECCN Code
    3A991.D
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    XC4VFX12
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    320
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Number of I/O
    320
  • RAM Size
    81kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    12312
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
  • Speed Grade
    10
  • Length
    27mm
  • Height Seated (Max)
    2.85mm
  • Width
    27mm