  • XC4VLX25-12FF668C
XC4VLX25-12FF668C
advertisement
Manufacturer No:
XC4VLX25-12FF668C
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XC4VLX25-12FF668C
Package:
668-BBGA, FCBGA
Datasheet:
XC4VLX25-12FF668C
Description:
1.2V V 2.85mm mm FPGAs Virtex®-4 LX Series 668-BBGA, FCBGA 1mm mm 668
Quantity:
In Stock : 17533
Step5Bar-code shipping tag
XC4VLX25-12FF668C
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
    668
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B668
  • Number of Outputs
    448
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Number of I/O
    448
  • RAM Size
    162kB
  • Number of Inputs
  • Number of Logic Elements/Cells
    24192
  • Speed Grade
    12
  • Length
    27mm
  • Height Seated (Max)
    2.85mm
  • Width
    27mm