  • XC6209B15APR-G
XC6209B15APR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6209B15APR-G
HK JDW NO:
817-XC6209B15APR-G
Package:
Datasheet:
XC6209B15APR-G
Description:
1.5mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 16468
Step5Bar-code shipping tag
XC6209B15APR-G
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Output Voltage 1
    1.55V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Input Voltage (Max)
    10V
  • Output Voltage1-Max
    1.581V
  • Output Voltage1-Min
    1.519V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.15A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm