  • XC6220C39BQR-G
XC6220C39BQR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6220C39BQR-G
HK JDW NO:
817-XC6220C39BQR-G
Package:
Datasheet:
XC6220C39BQR-G
Description:
1.27mm PMIC
Quantity:
In Stock : 10322
Step5Bar-code shipping tag
XC6220C39BQR-G
  • Number of Terminations
    8
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Output Voltage 1
    3.95V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    4.029V
  • Output Voltage1-Min
    3.871V
  • Output Current1-Max
    1A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.655V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm