  • XC6222B26BMR-G
XC6222B26BMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6222B26BMR-G
HK JDW NO:
817-XC6222B26BMR-G
Package:
Datasheet:
XC6222B26BMR-G
Description:
0.95mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 3154
Step5Bar-code shipping tag
XC6222B26BMR-G
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    2.65V
  • Input Voltage (Min)
    1.7V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    2.6765V
  • Output Voltage1-Min
    2.6235V
  • Output Current1-Max
    0.7A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.26V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm