  • XC6223T16B9R-G
XC6223T16B9R-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6223T16B9R-G
HK JDW NO:
817-XC6223T16B9R-G
Package:
Datasheet:
XC6223T16B9R-G
Description:
0.65mm PMIC
Quantity:
In Stock : 3254
Step5Bar-code shipping tag
XC6223T16B9R-G
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N4
  • Output Voltage 1
    1.65V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    5.5V
  • Output Voltage1-Max
    1.67V
  • Output Voltage1-Min
    1.63V
  • Output Current1-Max
    0.3A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.44V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Width
    1mm