  • XC7A15T-L2CSG325E
XC7A15T-L2CSG325E
advertisement
Manufacturer No:
XC7A15T-L2CSG325E
HK JDW NO:
903-XC7A15T-L2CSG325E
Description:
1.5mm mm FPGAs 0.8mm mm 325
Quantity:
In Stock : 16511
Step5Bar-code shipping tag
XC7A15T-L2CSG325E
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B325
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of I/O
    150
  • RAM Size
    112.5kB
  • Number of Logic Elements/Cells
    16640
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    1300
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    1.51 ns
  • Height Seated (Max)
    1.5mm
  • Length
    15mm
  • Width
    15mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Number of Terminations
    325
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 1V SUPPLY