  • XC7S15-2FTGB196I
XC7S15-2FTGB196I
advertisement
Manufacturer No:
XC7S15-2FTGB196I
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XC7S15-2FTGB196I
Package:
196-LBGA, CSPBGA
Datasheet:
XC7S15-2FTGB196I
Description:
1.55mm mm FPGAs Spartan®-7 Series 196-LBGA, CSPBGA 1mm mm 196
Quantity:
In Stock : 302
Step5Bar-code shipping tag
XC7S15-2FTGB196I
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    196-LBGA, CSPBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Series
    Spartan®-7
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    196
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    0.95V~1.05V
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B196
  • Number of I/O
    100
  • RAM Size
    45kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    12800
  • Total RAM Bits
    368640
  • Number of LABs/CLBs
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    1.05 ns
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.55mm
  • Width
    15mm