  • XC9260B15DPR-G
XC9260B15DPR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC9260B15DPR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC9260B15DPR-G
Package:
Datasheet:
XC9260B15DPR-G
Description:
6 Terminals DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 2218
Step5Bar-code shipping tag
XC9260B15DPR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Switching Regulator or Controllers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • JESD-30 Code
    R-PDFP-F6
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Control Mode
    VOLTAGE-MODE
  • Output Current-Max
    1.5A
  • Switching Frequency-Max
    3000kHz