  • XC9265B26B4R-G
XC9265B26B4R-G
advertisement
Manufacturer No:
XC9265B26B4R-G
HK JDW NO:
817-XC9265B26B4R-G
Package:
Datasheet:
XC9265B26B4R-G
Description:
6 Terminals DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 14283
Step5Bar-code shipping tag
XC9265B26B4R-G
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • HTS Code
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N6
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage
    2.65V
  • Input Voltage-Nom
    3.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Width
    1.8mm