  • XC95288XV-10CS280I
XC95288XV-10CS280I
advertisement
Manufacturer No:
XC95288XV-10CS280I
HK JDW NO:
903-XC95288XV-10CS280I
Package:
Description:
0.8mm PMIC 280 Pin 2.5V
Purchasing and Inquiry
XC95288XV-10CS280I Overview
288macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.In this case, there are 192 I/Os programmed.280terminations have been programmed into the device.This electrical part is wired with a terminal position of BOTTOM.An electrical supply voltage of 2.5V is used to power it.The part belongs to Programmable Logic Devices family.It has 280pins programmed.It is also characterized by YES.High efficiency requires a voltage supply of [0].It is recommended that data be stored in [0].There are 280 pins embedded in the device.The maximal supply voltage (Vsup) reaches 2.62V.In order to operate properly, the operating temperature should be higher than -40°C.There should be a temperature below 85°Cat the time of operation.16logic blocks (LABs) make up this circuit.A maximum frequency of less than 100MHzis recommended.
XC95288XV-10CS280I Features
192 I/Os
280 pin count
280 pins
16 logic blocks (LABs)
XC95288XV-10CS280I Applications
There are a lot of Xilinx XC95288XV-10CS280I CPLDs applications.
  • Power up sequencing
  • Complex programmable logic devices
  • High speed graphics processing
  • Address decoders
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Preset swapping
  • I2C BUS INTERFACE
  • Discrete logic functions
  • Voltage level translation
Step5Bar-code shipping tag
XC95288XV-10CS280I
    YES
  • Number of Pins
    280
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    280
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.62V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    192
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Turn On Delay Time
    10 ns
  • Frequency (Max)
    100MHz
  • Organization
    0 DEDICATED INPUTS, 192 I/O
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    16
  • Speed Grade
    10
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    288
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.2mm