  • XCVU095-1FFVD1517I
XCVU095-1FFVD1517I
advertisement
Manufacturer No:
XCVU095-1FFVD1517I
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XCVU095-1FFVD1517I
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Description:
3.51mm mm FPGAs Virtex® UltraScale™ Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 11595
Step5Bar-code shipping tag
XCVU095-1FFVD1517I
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Virtex® UltraScale™
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.7.B
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    0.922V~0.979V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.95V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of I/O
    338
  • Organization
    768 CLBS
  • Number of LABs/CLBs
    67200
  • Number of CLBs
    768
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.51mm
  • Width
    40mm