  • XCVU095-2FFVB2104I
XCVU095-2FFVB2104I
advertisement
Manufacturer No:
XCVU095-2FFVB2104I
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XCVU095-2FFVB2104I
Package:
2104-BBGA, FCBGA
Description:
FPGAs Virtex® UltraScale™ Series 2104-BBGA, FCBGA
Quantity:
In Stock : 8625
Step5Bar-code shipping tag
XCVU095-2FFVB2104I
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    2104-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Virtex® UltraScale™
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.7.B
  • Voltage - Supply
    0.922V~0.979V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.95V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    702
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.95V