  • XD9260A28DER-Q
XD9260A28DER-Q
advertisement
Manufacturer No:
XD9260A28DER-Q
HK JDW NO:
817-XD9260A28DER-Q
Datasheet:
XD9260A28DER-Q
Description:
2.7V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 3MHz Tape & Reel (TR) 1.5A 6-UFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4739
Step5Bar-code shipping tag
XD9260A28DER-Q
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Synchronous Rectifier
    Yes
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V