  • XD9261B35CER-Q
XD9261B35CER-Q
advertisement
Manufacturer No:
XD9261B35CER-Q
HK JDW NO:
817-XD9261B35CER-Q
Datasheet:
XD9261B35CER-Q
Description:
2.7V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 1.2MHz Tape & Reel (TR) 1.5A 6-UFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10346
Step5Bar-code shipping tag
XD9261B35CER-Q
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.5V
  • Frequency - Switching
    1.2MHz