  • XFC160-347/480-277
XFC160-347/480-277
advertisement
Manufacturer No:
XFC160-347/480-277
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-XFC160-347/480-277
Package:
Description:
TRANSFORMER ISO 347/480V 160VA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XFC160-347/480-277
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    2.4lbs 1.1kg
  • Published
    2017
  • Series
    XFC
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Autotransformer (Non-Isolated)
  • Power (Watts)
    160VA
  • 1st Connector
    Wire Leads
  • 2nd Connector
    Wire Leads
  • Voltage - Primary
    347V 480V
  • Voltage - Secondary
    277V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
289F
289F
289F