  • XFL3010-333MEB
XFL3010-333MEB
advertisement
Manufacturer No:
XFL3010-333MEB
HK JDW NO:
3194-XFL3010-333MEB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
XFL3010-333MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Composite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    560mA
  • Frequency - Self Resonant
    17.5MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    220mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.2Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • RMS Current (Irms)
    560mA
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    3.2mm