  • XLFBB20DLSDLCR
XLFBB20DLSDLCR
advertisement
Manufacturer No:
XLFBB20DLSDLCR
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XLFBB20DLSDLCR
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XLFBB20DLSDLCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.3V
  • Viewing Angle
    100°, 50°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Style
    Oval with Domed Top
  • Lens Size
    5.20mmx3.80mm
  • Luminous Intensity
    1.195 cd
  • Millicandela Rating
    1195mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Wavelength - Peak
    465nm
  • Wavelength - Dominant
    470nm
  • Height
    7mm