  • XN0555300L
XN0555300L
advertisement
Manufacturer No:
XN0555300L
HK JDW NO:
590-XN0555300L
Description:
TRANS DUAL NPN 100V 20MA MINI6
Step5Bar-code shipping tag
XN0555300L
  • Published
    2004
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Current Rating
    20mA
  • Power - Max
    300mW
  • Transistor Type
    2 NPN (Dual)
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    200mV
  • Max Collector Current
    20mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    400 @ 2mA 10V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1μA
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    200mV @ 1mA, 10mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    100V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    100V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    20mA
  • Max Breakdown Voltage
    100V
  • Frequency - Transition
    150MHz