  • XO57CTECNA3M6864
XO57CTECNA3M6864
advertisement
Manufacturer No:
XO57CTECNA3M6864
HK JDW NO:
866-XO57CTECNA3M6864
Package:
DIP
Datasheet:
XO57CTECNA3M6864
Description:
Surface Mount Oscillator
Step5Bar-code shipping tag
XO57CTECNA3M6864
  • Package / Case
    DIP
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Max Duty Cycle
    60 %
  • Height
    5.08mm
  • Length
    7.49mm