  • XRT91L33IG-F
XRT91L33IG-F
advertisement
Manufacturer No:
XRT91L33IG-F
Manufacturer:
MaxLinear, Inc.
HK JDW NO:
493-XRT91L33IG-F
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
XRT91L33IG-F
Description:
3.3V VApplication Specific Timer6.5mm mm0.65mm mm3.135V~3.465V Msps6.5mm mm
Purchasing and Inquiry
XRT91L33IG-F Overview
Located in the Bulk package, it can be accessed. A 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)-serial number is attached to the packaging of this product, which is packaged in a case. Clock program is recommended to mount Surface Mount on the wall. 20 terminations are present in it. There is 3.3V voltage provided by the part. Running 260 utilizes this part's peak reflow temperature. A device with 1 has been detected. normaloperation has a maximum frequency of 622.08MHz. The operating temperature range of -40°C~85°C can be varied. Components can supply voltages of 3.135V~3.465V. Ethernet, SONET/SDH is the main purpose of the component. A value of LVDS, LVPECL is intended as an output. A total of 2008 publications have been made of the part. A ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT type telecom IC is used in the device.
XRT91L33IG-F Features
Mounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
run the output at th range of LVDS, LVPECL
XRT91L33IG-F Applications
There are a lot of MaxLinear, Inc. XRT91L33IG-F application specific timer?applications.
  • OTN Muxponders and Transponders
  • 10/40/100G network line cards
  • Industrial, Embedded Computing
  • Wireless Infrastructure
  • Broadcast video/audio timing
  • PCI Express 2.0/3.0
  • DU (Distribution Unit)
  • DSLAM
  • Servers, Storage, Search Acceleration
  • Storage area networks
Step5Bar-code shipping tag
XRT91L33IG-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Output
    LVDS, LVPECL
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    622.08MHz
  • Input
    LVDS, LVPECL
  • Ratio - Input:Output
    1:2
  • PLL
    Yes
  • Differential - Input:Output
    Yes/Yes
  • Telecom IC Type
    ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT
  • Main Purpose
    Ethernet, SONET/SDH
  • Length
    6.5mm