  • XRT94L33IB-L
XRT94L33IB-L
advertisement
Manufacturer No:
XRT94L33IB-L
Manufacturer:
Exar Corporation
HK JDW NO:
3417-XRT94L33IB-L
Description:
Specialized Interface IC 504 Pin
Purchasing and Inquiry
XRT94L33IB-L Overview
In total, it consists of 504pins.This is mounted by Surface Mount.For optimum reliability, it operates at a temperature of [0].The maximum value of 85°C assures that the part runs consistently.This interface IC operates at a voltage of 3.3V.This device can handle a maximum supply voltage of 3.465V volts.
XRT94L33IB-L Features
XRT94L33IB-L Applications
There are a lot of Exar Corporation XRT94L33IB-L Specialized Interface ICs applications.
  • Data switching
  • Fault Tolerant Systems
  • Existing multiplexer applications (both fault-protected and
  • Imaging
  • Video switching
  • Switching Systems
  • Audio and video signal routing
  • Mechanical reed relay replacement
  • Multiplexers
Step5Bar-code shipping tag
XRT94L33IB-L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    504
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V