  • XS530B1DAL10
XS530B1DAL10
advertisement
Manufacturer No:
XS530B1DAL10
Manufacturer:
Schneider Electric
HK JDW NO:
16111-XS530B1DAL10
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XS530B1DAL10
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Nickel-Plated Brass
  • Mfr
    Schneider Electric
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
  • Voltage - Supply
    12V ~ 48V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP68, IP69K
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NO, 2-Wire
  • Sensing Distance
    0.394" (10mm)