  • XS618B1PAM12
XS618B1PAM12
advertisement
Manufacturer No:
XS618B1PAM12
HK JDW NO:
16111-XS618B1PAM12
Description:
INDUCTIVE SENSOR, XS6, M18, L74
Step5Bar-code shipping tag
XS618B1PAM12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.315" (8mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
  • Voltage - Supply
    12V ~ 48V