  • XZFAMOK10A
XZFAMOK10A
advertisement
Manufacturer No:
XZFAMOK10A
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XZFAMOK10A
Package:
16-SMD, No Lead
Datasheet:
XZFAMOK10A
Description:
DISPLAY 0.4" 1DIGIT ORN CA SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XZFAMOK10A
  • Package / Case
    16-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.748 Hx0.366W x 0.148 D 19.00mmx9.30mmx3.75mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Orange
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Power Dissipation-Max
    75mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2V
  • Current - Test
    10mA
  • Luminous Intensity
    13 mcd
  • Wavelength - Peak
    610nm
  • Forward Current-Max
    0.03A
  • Display Type
    14-Segment, Alphanumeric
  • Number of Characters
    1
  • Digit/Alpha Size
    0.40 10.16mm
  • Common Pin
    Common Anode
  • Height
    18.9992mm