  • XZFBB45W30MAV-6
XZFBB45W30MAV-6
advertisement
Manufacturer No:
XZFBB45W30MAV-6
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XZFBB45W30MAV-6
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XZFBB45W30MAV-6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    3.50mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.5V
  • Viewing Angle
    60°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    30mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    2.60mm Dia
  • Luminous Intensity
    1.195 cd
  • Millicandela Rating
    1195mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    465nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    470nm
  • Height
    3.2mm