  • XZM2CRK96FS50MAV
XZM2CRK96FS50MAV
advertisement
Manufacturer No:
XZM2CRK96FS50MAV
Manufacturer:
SunLED
HK JDW NO:
739-XZM2CRK96FS50MAV
Package:
4-SMD, J-Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XZM2CRK96FS50MAV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, J-Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.50mm Lx2.70mm W
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    Red
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    50mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia