  • Y0020100K000T0L
Y0020100K000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0020100K000T0L
HK JDW NO:
890-Y0020100K000T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0020100K000T0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VSR
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm