  • Y00247K50000A9L
Y00247K50000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y00247K50000A9L
HK JDW NO:
890-Y00247K50000A9L
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
Y00247K50000A9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm