  • Y0054200K000A1L
Y0054200K000A1L
advertisement
Manufacturer No:
Y0054200K000A1L
HK JDW NO:
890-Y0054200K000A1L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 200kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0054200K000A1L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VTA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.750L 6.60mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    250mW