  • Y00621K35000B0L
Y00621K35000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00621K35000B0L
HK JDW NO:
890-Y00621K35000B0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole 1.35kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00621K35000B0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    1.35kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C