  • Y0785100R000T9L
Y0785100R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0785100R000T9L
HK JDW NO:
890-Y0785100R000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Y0785100R000T9L
Description:
100Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Quantity:
In Stock : 109
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0785100R000T9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    599.989307mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Depth
    2.67mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    3.81mm
  • Rise Time
    1ns
  • Height
    8.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.67mm