  • Y078920K0000B9L
Y078920K0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y078920K0000B9L
HK JDW NO:
890-Y078920K0000B9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole 20kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y078920K0000B9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VSR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm