  • Y14422K43300B0L
Y14422K43300B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y14422K43300B0L
HK JDW NO:
890-Y14422K43300B0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.433kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y14422K43300B0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RS92N
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.433kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    8.001mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    2.4892mm