  • Y1685V0064TQ0R
Y1685V0064TQ0R
advertisement
Manufacturer No:
Y1685V0064TQ0R
HK JDW NO:
890-Y1685V0064TQ0R
Step5Bar-code shipping tag
Y1685V0064TQ0R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    1505 (3812 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.050W 3.81mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • JESD-609 Code
    e0
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Additional Feature
    NON-INDUCTIVE, ULTRA HIGH PRECISION
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FOIL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Number of Elements
  • Power Per Element
    50mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±0.4ppm/°C
  • First Element Resistance
    1000Ohm
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.02%
  • Second/Last Element Resistance
    10000Ohm
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm