  • Y507725R5000F9L
Y507725R5000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y507725R5000F9L
HK JDW NO:
890-Y507725R5000F9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 25.5Ohm, 0.6W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y507725R5000F9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VHZ
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    25.5Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    10.922mm
  • Height Seated (Max)
    0.430 10.92mm