  • YA1501510000G
YA1501510000G
advertisement
Manufacturer No:
YA1501510000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-YA1501510000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.138 3.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 3 Levels 16-24 AWG YA
Step5Bar-code shipping tag
YA1501510000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YA
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    150V
  • Number of Levels
    3
  • Current
    10A
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)