  • YB01KW01-5F12-JB
YB01KW01-5F12-JB
advertisement
Manufacturer No:
YB01KW01-5F12-JB
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-YB01KW01-5F12-JB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YB01KW01-5F12-JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    YB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    15.00mm