  • YB15WRKW01-12-EB
YB15WRKW01-12-EB
advertisement
Manufacturer No:
YB15WRKW01-12-EB
HK JDW NO:
558-YB15WRKW01-12-EB
Package:
Datasheet:
YB15WRKW01-12-EB
Step5Bar-code shipping tag
YB15WRKW01-12-EB
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Rectangular, Button
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Yellow (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VAC
  • Illumination Type, Color
    Incandescent, Yellow
  • Electrical Life
    100,000 Cycles
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    3A