  • YB15WSKW01-12-BB
YB15WSKW01-12-BB
advertisement
Manufacturer No:
YB15WSKW01-12-BB
HK JDW NO:
558-YB15WSKW01-12-BB
Package:
Datasheet:
YB15WSKW01-12-BB
Step5Bar-code shipping tag
YB15WSKW01-12-BB
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
    Panel Mount, Front
  • Housing Material
    Polyamide
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Square, Button
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    White (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VAC