  • YB226CWCSW01-5F12-JS
YB226CWCSW01-5F12-JS
advertisement
Manufacturer No:
YB226CWCSW01-5F12-JS
HK JDW NO:
558-YB226CWCSW01-5F12-JS
Step5Bar-code shipping tag
YB226CWCSW01-5F12-JS
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Series
    YB2
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button, Flush
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Silver
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VDC