  • YB26CKW01-1F12-JB
YB26CKW01-1F12-JB
advertisement
Manufacturer No:
YB26CKW01-1F12-JB
HK JDW NO:
558-YB26CKW01-1F12-JB
Package:
Datasheet:
YB26CKW01-1F12-JB
Step5Bar-code shipping tag
YB26CKW01-1F12-JB
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Panel Mount, Front
  • Housing Material
    Polyamide
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    YB
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Orientation
    Vertical
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VDC