  • YB26WCKW01-12-CB
YB26WCKW01-12-CB
advertisement
Manufacturer No:
YB26WCKW01-12-CB
HK JDW NO:
558-YB26WCKW01-12-CB
Step5Bar-code shipping tag
YB26WCKW01-12-CB
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Series
    YB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Red (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VAC