  • YDZVFHTR5.6
YDZVFHTR5.6
advertisement
Manufacturer No:
YDZVFHTR5.6
HK JDW NO:
687-YDZVFHTR5.6
Datasheet:
YDZVFHTR5.6
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YDZVFHTR5.6
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±8.93%
  • Power Dissipation-Max
    0.5W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 2.5V
  • Power - Max
    500mW
  • Reference Voltage
    5.6V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.6V
  • Working Test Current
    10mA