  • YF1701500000G
YF1701500000G
advertisement
Manufacturer No:
YF1701500000G
HK JDW NO:
48-YF1701500000G
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG YF
Step5Bar-code shipping tag
YF1701500000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Voltage
    300V
  • Current
    10A
  • Terminal and Terminal Block Type
    BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)